Szkolenie YouTube: Prowadzenie kanału marki

Szkolenie dedykowane tym, którzy chcą skutecznie prowadzić kanał YouTube dla swojej marki. Nauczę Cię tak ofensywy, jak i defensywy. Poznasz najbardziej skuteczne taktyki tworzenia i emisji treści video online. Z drugiej strony, dowiesz się o najczęściej popełnianych błędach i ryzykach, co uchroni Twój budżet przed działaniami, które zjedzą budżet, ale nie przyniosą oczekiwanych rezultatów.

lub wykup dostęp od razu (zostało 6 miejsc)

Jakie korzyści daje kanał YouTube?

Zasięg większy niż program w TV

Jeżeli Z platformy YouTube korzysta ponad 16 milionów Polaków, to więcej niż z wynosi zasięg stacji TVN, ale też Facebook’a czy Instagram’a. Prowadząc kanał na YouTube prowadzimy de facto własny program TV, który może dotrzeć do prawie każdej osoby w naszej grupie docelowej.

Wpływ na SEO Twojej firmy

YouTube to druga wyszukiwarka na świecie, która także należy do koncernu Alphabet (Google). Dzięki skutecznej optymalizacji filmów masz szansę przebić się z Twoimi treściami na pierwsze miejsca wyników wyszukiwania zarówno w YouTube, jak i w Google.

Brak ucinania zasięgów

Podczas gdy większość platform ucina zasięgi profilom firmowym, YouTube tego nie robi. Każdy, czy mikroprzedsiębiorca, korporacja czy nastolatek mają takie same szanse na sukces na platformie.

Możliwości reklamowe

YouTube jest silnie zintegrowany z platformą reklamową Google Ads. Dzięki precyzyjnie kierowanym reklamom możemy przyśpieszyć rozwój kanału i docierać do tych widzów, którzy zostaną naszymi klientami. 

Kim jestem, aby Cię szkolić?

Od 2013 roku specjalizuje się w dystrybucji treści video online. W tym czasie poznałem YouTube z wielu perspektyw, które przekładają się na jakość treści szkolenia:

1. Moje kanały YouTube dowożą wyniki

Aż 2 kanały YouTube marek, w których odpowiadałem za strategię, otrzymały statuetki Effie potwierdzające efektywność biznesową.

2. Znam YouTube „od środka”

Przez 2 lata uczestniczyłem w wewn. programie YouTube „YouTube Hero” oraz „YouTube Product Expert” jako jedyna osoba z Polski.

3. Pomogłem wielu Twórcom rozwinąć skrzydła

Pracowałem z wieloma Youberami, w tym >1M subskrybentów. Pomogłem im przebić szklany sufit – rozwinąć swoje kanały oraz poprawić monetyzację treści.

 

Co wyróżnia to szkolenie?

Doświadczenie

Cała treść szkolenia wynika z mojej wieloletniej praktyki. Nie będzie teoretyzowania czy powielania mitów, ale same konkrety. Poznasz co działa na YouTube oraz to, na co szkoda tracić czasu. Czy wiesz, że subskrypcje nie mają wpływu na pozycję w algorytmie w długim okresie czasu? A tagi de facto nie działają?

 

Efektywna formuła

Szkolenia jednodniowe są wygodne, ale czy jesteś w stanie przyswoić tyle nowych informacji w 1 dzień? Jeżeli chcesz, aby wiedza została na dłużej, to jak z nauką do egzaminu – lepiej jest rozłożyć ją w czasie. Dlatego szkolenie zostało podzielone na 4 sesje trwające po 3h, które są realizowane w odstępie tygodniowym.

 

Materiały dodatkowe

Po szkoleniu otrzymasz nie tylko prezentację oraz certyfikat, ale też masę materiałów, które zaoszczędzą Ci czas z pracą na YouTube. Od listy słów zakazanych, które warto wpisać do automatycznej moderacji komentarzy po moje checklisty, które pozwolą Ci pamiętać o ważnych niuansach podczas publikacji treści.

Program szkolenia

Szkolenie zostało podzielone na 4 sesje tematyczne. Co tydzień realizujemy jedną sesję, a zatem odbędziemy 4 spotkania po 3h.  Dzięki takiej formie szkolenia przyswoisz więcej informacji, a Twoje działania na YouTube będą bardziej efektywne.

Dzień nr 1: Zasady działania YouTube

Aby się dobrze poruszać w środowisku YouTube, trzeba je poznać na wylot. Przede wszystkim zrozumieć, jak z platformy korzystają widzowie i jakie funkcje nam oferuje, aby dopasować nasze treści (reklamowe) do potrzeb widza. Na YouTube to widz decyduje, czy ogląda, czy pomija (nie klika).

Sesja nr 2: Tworzenie treści na YouTube

Regularny kanał na YouTube to z założenia wysoka częstotliwość kontaktu z (przeważnie) tą samą grupą widzów. Jak zatem tworzyć treści, aby realizowały cele reklamowe, ale aby widzowie chcieli je regularnie oglądać? Istnieją sprawdzone techniki, o których opowiem w tym module.

Sesja nr 3: Emisja treści

Content is king, distribution is queen. Nawet najciekawsza treść może zostać „zakopana” przez algorytm YouTube. Do osiągnięcia sukcesu komercyjnego konieczny jest duet dobrej treści i skutecznej emisji.

Sesja nr 4: Promocja i analityka

Kanał na YouTube to maraton, a nie sprint. Za pomocą reklam możesz jednak przyśpieszyć rozwój kanału, przybliżając w czasie próg rentowności. Poznasz metryki, które warto śledzić i wykorzystywać w ananlizach.

Szkolenie YouTube - FAQs

Kurs jest skierowany do osób, które planują wykorzystać reklamowo kanał na YouTube. Zarówno do marketerów, agencji reklamowych, jak i małych i średnich przedsiębiorców. Szkolenie pozwoli  zrozumieć specyfikę YouTube’a, a także zdobyć know-how, którego nie da się wyczytać z prasy branżowej i innych dostępnych na rynku źródeł. 

Tak! Po zakończeniu czwartej sesji otrzymasz pocztą imienny certyfikat ukończenia kursu.

Tak! Wystarczy że w formularzu wypełnisz lub napiszesz nr NIP lub napiszesz na kontakt@videokracja.pl

Tak, możemy zorganizować szkolenie dedykowane. Wtedy będziemy pracować na Twoim kanale / marce. Napisz na adres kontakt@videokracja.pl – przygotujemy dla Ciebie korzystną ofertę specjalną. 

Zapisz się na szkolenie przez poniższy formularz:

Najbliższy termin: LUTY 2023

Sesja nr 1:
02.02.2023 r., 10:00 – 13:15, online

Sesja nr 2:
09.02.2023 r., 10:00 – 13:15, online

Sesja nr 3:
16.02.2023 r., 10:00 – 13:15, online

Sesja nr 4:
23.02.2023 r., 10:00 – 13:15, online

Koszt: 1090 zł netto + VAT

Przewiń do góry