Bonusowe tricki – promowanie filmów za sprawą godziny publikacji!

Dzisiejszy odcinek poświęcony jest godzinie publikacji na YouTube. Przygotowałem dodatkowe porady / patenty na to, aby jeszcze lepiej promować swoje filmy wykorzystując sam moment publikacji.

1. Niepełna godzina publikacji

Jak pewnie zauważyłeś/aś, większość Twórców YouTube publikuje o pełnych godzinach. W takim wypadku, kiedy widz wejdzie aby obejrzeć Twój film, jest bombardowany miniaturami innych kanałów, które też właśnie co opublikowały materiał. Warto więc wybrać „połówki” lub „kwadranse po”, przez co jest większa szansa, że stali widzowie trafią na nasz film.

2. Weekend

Przyjęło się, że filmy publikujemy w ciągu tygodnia. I tak, jest to najbardziej bezpieczny wybór. Jednak warto zastanowić się, czy nie przenieść publikacji materiału na weekend, np. sobotę wieczór. Wtedy „obstawiamy” cały wieczór i niedzielny poranek. Inną dobrą porą na weekendowe publikacje jest niedziela „po obiedzie” – od godziny 15stej. Jeżeli inne kanały z Twojej kategorii nie publikują w weekend, a jeszcze nie masz stałej godziny i stałego dnia publikacji, warto ten weekend rozważyć.

3. Reklama promująca godzinę publikacji

To trick, który skutecznie wykorzystywałem na kilku kanałach marek – np. to jeden z czynników sukcesu Studia Tymbark (100 tys. subskrypcji w miesiąc na kanale marki). Warto stworzyć baner reklamowy z naszą twarzą, godziną publikacji i nazwą kanału. Jako miejsce docelowe reklamy wybieramy adres kanału YouTube. Co istotne, ta metoda działa wtedy, kiedy kanał ma już pewną rozpoznawalność i historię za sobą (lub w przypadku Tymbarku – znane twarze). Dlatego na Videokracji jeszcze nie uruchamiałem takiej reklamy. Ale… wszystko przede mną 🙂

Więcej o reklamach GDN:

https://support.google.com/google-ads/answer/2404190

Czekam na Wasze komentarze! 🙂

Przewiń do góry