Jeszcze lepsze miniaturki na YouTube – kilka unikalnych porad

Mam nadzieję, że mój nowy odcinek o zabiegach graficznych na miniaturach Ci się spodoba:

Jak obiecałem na odcinku, przesyłam Ci dodatkowe porady. Życzę wysokich CTRów! A jakie one powinny być? Zanim przejdziemy do porad, tak dla przypomnienia:

1. Porównuj klikalność film do filmu. Nie ma uniwersalnego benchmarku dobrej miniatury. 

2. Pamiętaj, że w miarę wzrostu popularności filmu klikalność miniatury będzie spadać. To dlatego, że film będzie proponowany coraz szerzej, także widzom, który Cię nie znają. A te osoby są mniej skłonne klikać w Twoje miniatury.


A teraz obiecane, dodatkowe porady:

1. Stałe elementy

Zobacz na takie kanały jak Łączy Nas Piłka czy Kuchnia Lidla. W przypadku tego pierwszego widzimy na każdej miniaturze belkę po lewej stronie. W przypadku tego drugiego mamy żółtą aplę z logo. W obu przypadkach zastosowanie powtarzalnych elementów ma sens dlatego, że oba kanały nie tylko wyróżniają się na tle swojej konkurencji tematycznej, ale też chcą budować swoją markę. Stałość elementów graficznych w tym bardzo pomaga. Te dwie wspomniane marki nie posiadają jednej twarzy jak większość YouTuberów (a u Was, jak i u mnie, twarz jest marką).

2. Testy A/B miniatur

Tak jak wspomniany na filmie Matt Gielen, możesz przeprowadzić testy A/B schematu Twoich miniatur filmu. Do tego celu wykorzystaj reklamy YouTube w formacie In-feed video. Minimalny budżet to ok. 100 zł (pozwoli uzyskać ok. 3000 kliknięć, co wystarczy do istotności statystycznej testu).

Jak ustawić reklamy?

a) prześlij na YouTube min. dwa takie same filmy (ale pamiętaj, aby się różniły jedną klatką – aby nie mieć duplicated content);

b) na każdy z filmów wgraj miniaturę (każdy film ma inną testowaną);

c) ustaw filmy jako niepubliczne (unlisted);

d) stwórz kampanię w panelu Google Ads;

e) ustaw capping kampanii (ograniczenie wyświetleń) do 1 impresji miesięcznie;

f) stwórz jedną grupę reklam w ramach tej kampanii;

g) stwórz w tej jednej grupie reklam reklamy, tyle ile testujesz miniatur, gdzie każda reklama = film z inną miniaturą, teksty reklam takie same, zaznacz format In-feed video

h) ustaw kierowanie grup reklam na Twoją grupę docelową (najlepiej przez zainteresowania)

i) po wydaniu budżetu porównaj klikalność reklam – współczynnik obejrzeń (VTR)

W razie pytań, śmiało pisz i komentuj!

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry